Webdesktop WD infokiri nr 41
13. aprill 2015

Uudised

Webdesktop infopäev

Webdesktop infopäev toimub kolmapäeval, 29. aprillil Tallinnas hotelli Clariton Euroopa konverentsisaalis algusega kl 10.oo. Kavas on

Täpsem info ja registreerumine meie kodulehel. NB! Kohtade arv on piiratud.

Uus konsultant

Webware tiimi lisandus konsultant Riina Raju.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.1.1 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Versioon 5.1.1 väljastatakse II kvartalis.

Kogu versiooniinfo

Chrome uuendused - allkirjastamine ja turvasertifikaadid

Aprilli keskel ilmub Chrome versioon 42 mis toob kaasa mitu vajalikku aga ebameeldivat uuendust. Esiteks lülitab Chrome välja senise digiallkirjastamise toe ja serveripõhine digiallkirjastamine lakkab töötamast. Selle lahenduseks tuleb peale Chrome uuendust uuendada ka oma ID-kaardi tarkvara aadressil https://installer.id.ee, mille käigus paigaldatakse uus digiallkirjastamise moodul ning lülitatakse sisse ka vana moodul. Webdesktop läheb üle uuele moodulile II kvartali lõpus, seni toimub Chromes allkirjastamine vana mooduliga (mis peab olema re-aktiveeritud). III kvartalis väljastab Google Chrome järgmise versiooni, millega kaotatakse lõplikult vana digiallkirjastamise mooduli kasutamise võimalus.

Teiseks oluliseks muudatuseks on SHA-1 algoritimiga signeeritud turvasertifikaatide kasutamise eest hoiatamine. Olgu öeldud, et enamus Webdesktop serverite HTTPS sertifikaadid on signeeritud just SHA-1-ga ning näiteks Sertifitseerimiskeskus alustab turvalisema SHA-256 algoritmiga sertifikaatide väljastamist alles käesoleva aasta lõpus. Hoiatusest vabanemiseks on ainus võimalus uue sertifikaadi soetamine.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ