Webdesktop WD infokiri nr 55
28. aprill 2017

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingud Nordic Aviation Group AS-ga ja Regional Jet OÜ-ga infohaldussüsteemi tarneks ja juurutamiseks.

Webdesktop infopäev 2017

Käesoleva aasta infopäev toimub teisipäev 16. mai Tallinnas hotellis Euroopa asukohaga Paadi 5 saalis Lääne-Euroopa. Parkimine hotelli kõrval Europark parklas. Kavas on:

Registreeruda saab meie kodulehel https://www.webware.ee/et/node/102/

Otsime oma Tallinna tiimi büroo assistenti

Täpsem info ja töökuulutus meie kodulehel https://www.webware.ee/et/toopakkumised

Turvainfo

Arenevas infoühiskonnas paraku kasvab ka küberkuritegevuse ja turvaintsidentide osakaal. Käesoleval aastal on Eesti Euroopa Liidu eesistuja, mis kahtlemata võib tähendada ka negatiivse tähelepanu kasvu ja me oleme täheldanud mitmetes keskkondades ebaterveid huvisid väljastpoolt. Webware teeb kõik, et Webdesktop ja selle käitamiseks vajalikud serverid oleksid võimalikult turvalised kuid igal juhul lasub lõplik vastutus andmete ja infosüsteemi omanikul ning kindlasti tasub koos asutuse IT turvajuhiga arutada võimalikke rakendatud ja rakendatavaid meetmeid.

Alates viimasest versiooniuuendusest toimub Debianil baseeruvatel Webdesktop serveritel operatsioonisüsteemi turvaparanduste paigaldamine täisautomaatselt nii nagu parandused kättesaadavaks muutuvad. Varasemalt paigaldati parandused käsitsi. Automaatne paigaldus on kiirem ning tagab, et kõik uuendused on alati paigaldatud.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.2.9 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.2.9 versiooni juhendid

Parooliga autentimisest loobumine

RIA kodulehel toodud https://www.ria.ee/ee/ria-elutahtsate-teenuste-kuberturvalisus-on-olulisem-kui-kunagi-varem.html küberturvalisuse 2016 aasta kokkuvõttes on mitmeid soovitusi mida jälgida ja neist ehk üks olulisemaid Webdestopi kasutajate jaoks on kaheastmeline autentimine, mis lihtsustatult öeldes Webdesktopi kontekstis tähendab kas ID-kaardi või mobiil-ID kasutamist. Webdesktop on võimalik seadistada selliselt, et parooliga autentimine on täielikult keelatud või siis on lubatud teatud võrguaadressitelt, näiteks on lubatud teie kontori sisevõrgust aga välisvõrgust tulijad saavad autentida vaid ID-kaardi või mobiil-ID-ga.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ