Webdesktop WD infokiri nr 52
19. detsember 2016

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingud AS E-Profiiliga ja Eesti Rahvusraamatukoguga infohaldussüsteemi tarneks ja juurutamiseks.

Otsime projektijuhti-analüütikut

Otsime oma kasvavasse meeskonda Tallinna kontorisse kahte projektijuht-analüütikut. Täpsem info meie kodulehel http://www.webware.ee/et/toopakkumised

PostgreSQL 9.1 toe lõpp

Webdesktop andmebaasimootori PostgreSQL versioon 9.1 elutsükkel kuulutati lõppenuks, mis tähendab, et kõik Webdesktop kasutajate andmebaasid tuleb uuendada vähemalt versioon 9.4 peale. Uuendus toimub koos Debian operatsioonisüsteemi uuendusega versioonilt 7 versioonile 8. Planeerime uuendused teostada järgmise korralise Webdesktop uuendamise käigus jaanuari alguses. Antud uuendus võib võtta tunde ning uuenduse ajad lepitakse iga kliendiga personaalselt kokku.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.2.3 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.2.3 versiooni juhendid

E-arvetele üleminek

15. detsember võeti Riigikogus vastu raamatupidamise sedusega seotud muudatused, millistest olulisim võrreldes algse eelnõuga on see, et e-arvete kasutamine ei ole kohustuslik vaid vabatahtlik, mis tähendab, et tingimata ei pea liituma mõne operaatoriga ning vähemalt esialgu võib jääda vajadus paberarvete digitaliseerimiseks. Webware soovitab siiski e-arvetele üle minna. Webdesktop sisaldab e-arvete menetluse moodulit, oskame e-arveid automaatselt lugeda nii DVK-st kui ka e-postkastist. Kui soovite täpsemat infot meie e-arvete mooduli kasutamise kohta, palume võtta ühendust meie kasutajatoega.

Asjaajamisaasta vahetus

Peagi on saabumas aastalõpp, millega kaasneb ka asjaajamisaasta lõpp ning uuel asjaajamisaastal on tavaks saanud, et dokumendiregistrites hakatakse enamus dokumente taas nr 1-st loendama, seetõttu tuleb Webdesktopi administraatoritel läbi vaadata süsteemis olevad loendurid ning vajadusel need nullida. Haldamise menüüst leiate Loendurid, kus saate neile loenduritele, mis vajavad nullimist, linnukesed ette teha ning kõige all vajutades nuppu "Nulli valitud loendurid" loendurid nullida. Loendureid saab nullida ka ükshaaval loendureid muutes.

Dokumentide loetelus tehtavad muudatused on soovitav kehtestada asjaajamisaasta algusest ning viimane aeg on need muudatused sisse viia ka Webdesktopi.

Eelmiste aastate dokumente kantakse arhivaalide loetellu ning valmistatakse ette arhiveerimiseks kolme kuu jooksul asjaajamisaasta lõppemisest, ka Webdesktopis on võimalik eelmiste aastate dokumente arhiveerida ning seda võiks sarnaselt paberdokumentidega teha samuti aasta esimeses kvartalis.

Täpsemad juhiseid nii dokumentide loetelu muutmiseks kui täiendamiseks leiate Webdesktopi abi alt avanevatest juhenditest ja meie konsultantidelt.

Jõulutervitus

Webware kontor on suletud 23.12.2016 kuni 02.01.2017, kuid kasutajatoe telefon ning e-post töötavad.

Soovime kõigile klientidele meeldivat vana aasta lõppu ja kohtumist uuel aastal!

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ