Webdesktop WD infokiri nr 49
30. mai 2016

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingu Eesti Haldus OÜ-ga infohaldussüsteemi tarneks ja juurutamiseks.

Tartu kontor

Webware Tartu kontor on avatud. Asume Raekoja platsi kõrval Kompanii 1C, 4 korrus. Tartu kontorisse tuleb esialgu arendusüksus, kuid on ka ruumid kliendikohtumiste ja konsultatsioonide läbiviimiseks. Ühtlasi anname teada, et otsime Tartu kontorisse tarkvara arendajaid, täpsem info on meie kodulehel https://www.webware.ee/et/toopakkumised

Uue arhiveerimismooduli koolituspäevad

Arhiveerimise ja hävitamise esimesed koolitused toimuvad 8.-9. juunil kella 11:00 - 13:00 Tallinna Ülikooli Raamatukogu arvutiklassis. Koolituse tasu on 20 eurot inimene. Registreerimise soov saata kersti@webware.ee, kohtade arv on piiratud. Tartus toimuvad koolitused suvepuhkuste lõppedes.

Webdesktop infopäev

Webdesktop infopäeva pildid leiate Webdesktop Facebook lehel http://www.facebook.com/pages/Webdesktop/ Täname kõiki osalejaid ja kohtume uuel aastal!

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.2.2 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.2.2 versiooni juhendid

Aegunud e-posti ja Dokuwiki moodulite eemaldamine

Webdesktop viimases versioonis on eemaldatud Dokuwiki moodul. Uuendamise käigus tehakse Dokuwiki juhendidest varukoopia ja eemaldatakse juhendis Webdesktopi kataloogist. Kasutajainfo nupp Webdesktop avalehel viitab nüüd otse meie uutele juhenditele. Kellel on loodud Dokuwikis oma asutuse spetsiifilised juhendid peab need kas kopeerima mõnda muusse süsteemi või siis paigaldama eraldi Dokuwiki, kuhu saab vanad asutuse enda juhendid kopeerida.

III kvartalis eemaldatakse kõigist süsteemidest vana e-posti moodul SquirrelMail. Squirrelmail kasutajad peavad üle minema uuele e-posti pluginale, mis hetkel toetab Outlook'i kuid tulevikus on planeeritud ka Thunderbird ja Mac'i Mail programmi tugi.

E-allkirjad eIDAS määruses

1. juuli 2016 jõustub rakendusakt, mis käsitleb elektrooniliste allkirjade ja e-templite formaate, mis tähendab, et avaliku sektori asutused peavad aktsepteerima kõiki digiallkirju, sh PDF allkirju. RIA soovitab juhul, kui digidoc faili edastatakse või kasutatakse väljaspool Eestit, kasutada .bdoc formaadi asemel .asice formaati. Webdesktop hetkel veel ei toeta .asice laiendiga konteinerite loomist, kuid neid on võimalik luua Digidoc3 programmi abil. .asice formaadi tugi on plaanitud III kvartalis.

Täitmismärke kasutamisest

Juhul kui andmetüübid on seotud vastusseosega, näiteks reeglina saabunud ja väljasaadetav kiri, siis täitmismärge ehk süsteemne väli peab olema kasutusel mõlema andmetüübi juures. Kui dokumendiliik ei ole mõne teise liigiga seotud või on kasutusel tavaline seos, ei ole täitmismärke olemasolu kõikidel seotud dokumentidel oluline. Samuti, kui kasutatakse tähtaja ületamise funktsiooni laienduse nimega "deadline_date", mis kuvab punaselt tähtaja ületanud kanded nii nimekirjavaates, vaatamise vormil kui ka avalehel spetsiaalses plokis, siis see toimib korrektselt vaid koos täitmismärkega.

Suvepuhkused

Webware töötajad on kollektiivpuhkusel 11. juuli - 8. august. Kasutajatugi töötab sel perioodil e-posti ja telefoni teel.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ