Webdesktop WD infokiri nr 69
30. mai 2019

Uudised

Uued töötajad

Aprillis asus meie kasutajatukke tööle Elo Lindi.

Mobiil-ID muudatus ja ASIC-E allkirjastamine

SK muudab alates 5. juunist Mobiil-ID sertifikaatides isikukoodi välja. Antud muudatus tähendab, et kui kasutate Webdesktopis Mobiil-ID-d autentimiseks ja/või allkirjastamiseks, siis peab teie Webdesktop olema uuendatud 23.05.2019 või hiljem, vastasel juhul te Mobiil-ID-d peale 05.06.2019 kasutada ei saa. Versiooniuuendusega kaasneb üleminek uuele serveripõhisele allkirjastamise lahendusele, mis lahendab ühtlasi ASIC-E failide allkirjastamise probleemi. Uue allkirjastamise lahenduse kasutamiseks on oma serveri kasutajatel vaja edastada meie kasutajatoele RPUUID väärtus, mille leiate SK iseteenindusest, vajadusel tuleb vastav teenus SK-st tellida. Ühtlasi peavad oma serveri kasutajad jälgima, et väljuvas liikluses ei oleks mitte ühtegi tulemüüri piirangut SK teenustele. Muu hulgas peavad kindlasti olema lubatud saidid:

Samuti peate SK-le edastama kõik oma IP-d, millistelt neid teenuseid kasutate.

Webware uuendab Webdesktopid 5. juuniks, majutuses toimub uuendamine käesoleva nädala lõpus. Mobiil-ID muudatuse kohta saab lugeda SK kodulehelt https://www.sk.ee/uudised/mobiil-id-sertifikaatides-muutub-isikukoodi-vali/

Webware majutuse lisateenused

Pakume majutuse klientidele soodushinnaga võimalust võtta kasutusele klasterlahendus. Klasterlahenduse puhul sünkroniseeritakse kõik teie andmed sisestamise hetkel dubleerivasse serverisse. See tähendab, et serveri rikke korral on teil andmed dubleerivas serveris olemas ilma kadudeta ning saame minimaalse viitega teenust dubleerivast serverist edasi pakkuda.

Teie andmed on kaitstud ka täna, kuid varukoopiaid tehakse kord ööpäevas öösiti, mis tähendab, et rikke puhul jooksval päeval tehtud töö ei ole taastatav.

Soovitame klastri teenust juhul, kui te ei soovi võtta riski jooksva päeva kõigi süsteemi kasutavate isikute sisestamiste/muutmiste käsitsi uuesti teostamiseks.

Pakkumine kehtib kuni jaanipäevani. Plaanime teisel poolaastal tuua majutuse klientidele veelgi lisateenuseid, täpsemalt juba tulevastes infokirjades.

Webinarid

14 juuni toimub veel üks veebiseminar - sel korral arutleme teemal "Kuidas EDHSi "oma majas" maha müüa". Veebiseminari kohta leiab täpsema info Facebookist https://www.facebook.com/events/555310588315602/

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.5.1 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.4.7 versiooni juhendid

Tehnoloogia

E-arved

Alates 1. juulist 2019 saab avalikule sektorile arveid saata ainult e-arve XML kujul. Webdesktopis on e-arve XML-i loomise võimalus, oleme teinud erinevaid erilahendusi, näiteks kus arved koostatakse ja väljastatakse Webdesktopis või siis liidestusi raamatupidamisprogrammiga, kus Webdesktopis genereeritakse arve XML osa. Ühtlasi on Webdesktop liidestatud e-arveldajaga, mis võimaldab arveid mugavalt saata ja vastuvõtta e-arveldaja kaudu. Huvi korral küsi lisa meie kasutajatoelt.

Vigade parandus

Viimases infokirjas oli viga Smart-ID allkirjastamisest kirjeldavas lõigus: "Smart-ID-ga on alates 8.11.2018 võimalik anda ID-kaardi ja/või Mobiil-Id-ga võrdväärset digiallkirja. Siinkohal on ülioluline, et allkirjastaja Smart-ID oleks aktiveeritud peale 8.11.2019" - viimase aastaarvu puhul on õige 2018 ehk eelmise aasta lõpp.

Webware OÜ | Vääna 11/3-18, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ