Webdesktop WD infokiri nr 48
22. märts 2016

Uudised

Uued kliendid

Võitsime Eesti Kennelliidu riigihanke infohaldusüsteemi tarneks ja juurutamiseks.

Webdesktop infopäev 2016

Webdesktop infopäev toimub kolmapäeval, 27. aprillil Tallinnas hotelli Clariton Euroopa konverentsisaalis algusega kl 10. Kavas on:

Täpsem info ja registreerumine meie kodulehel. NB! Kohtade arv on piiratud.

Uus konsultant

Webware tiimi lisandus konsultant Kristiina Martin. Kristiina on pikka aega töötanud Tallinna Ülikooli rektoraadi büroos dokumendihalduse peaspetsialistina.

Läti ja Leedu keelte tugi

Webdesktopi lisandusid läti ja leedu keelte tõlked, palume Baltikumis Webdesktopi kasutajatel proovida programmi kohalikus keeles ja tähelepanekute või märkuste korral meie kasutajatuge teavitada.

Väljastame hooldusarved e-arve formaadis

Alates märtsist väljastame oma müügiarved lisaks PDF kujule ka XML formaadis, mis võimaldab ka meie arveid automaatselt töödelda. Vajadusel on lahendus kohandatav kõigile neile, kes kasutavad Webdesktopi müügiarvete väljastamiseks. Huvi korral palume võtta ühendust meie kasutajatoega.

Telia Eesti serverikeskustele väljastati ISO 27001 sertifikaat

Telia Eesti serverikeskustele väljastati ISO 27001 sertifikaat, mis tõendab andmekeskuste vastavust rahvusvahelistele nõuetele. Webware primaarne andmekeskus asub Telia Eesti serverikeskuses ja sekundaarne Linxtelecom Estonia ruumides. Täpsem info Telia Eesti kodulehel https://www.telia.ee/uudis/-/uudis/telia-sai-rahvusvaheliselt-tunnustatud-sertifikaadi

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.2.2 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Webdesktop 5.2.2 väljastatakse märts 2016

Kogu versiooniinfo ja 5.2.2 versiooni juhendid

Kasutajatoe tagasiside küsitlus

Traditsiooniliselt viime märtsi jooksul läbi kasutajatoe tagasiside küsitluse. Teie arvamus on meile äärmiselt tähtis ning aitab meil planeerida oma tööd. Küsitlus avaneb siin: https://www.webware.ee/et/kliendikysitlus

Andmete varundamine

Käesoleva aasta alguses olime tunnistajaks juhtumile, kus kliendi andmed ning majutus olid tagatud kolmanda ettevõtte poolt ning peale kõvakettariket tuli välja, et viimane reaalselt toimiv varukoopia oli ca 3 aastat vana. Kahjuks ei ole meil sellisel juhul mitte kuidagi võimalik teid aidata ning andmekaotus on pöördumatu. Seega palume juurutada regulaarsed protsessid varukoopiate korrasoleku kontrolliks ja ka testimiseks. Nimelt varukoopia olemasolu ei tähenda veel seda, et sealt rikke korral andmeid lugeda õnnestub. Kindlasti tasub kaaluda ka rakenduse majutust meie serverikeskuses, kus on võimalik andmeid varundada teise füüsilisse võrgusõlme, mis tagab andmete säilimise ka suurema katastroofi (nt tulekahju, hoone häving) korral. Andmed on teie kalleim vara!

DHS-de tehnilise jätkusuutlikuse analüüs

Eelmises numbris kirjutasime Riigi Infosüsteemide Ameti poolt korraldatud dokumendihaldus-süsteemide tehnilise jätkusuutlikuse analüüsist, mille tulemustest selgus, et jätkusuutlikuim ja ühtlasi ka majanduslikult otstarbekam on Webdesktop
https://www.ria.ee/public/dvk/DHSide_tehnilise_jatkusuutlikkuse_analuus.pdf

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ