Webdesktop WD infokiri nr 54
30. märts 2017

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingud Proact Estonia AS-ga infohaldussüsteemi tarneks ja juurutamiseks.

Uued konsultandid

Märtsi alguses liitusid Webware konsultantide tiimiga Anna Tust ja Kaidy Tsalpanova. Anna õpib IT Kolledžis IT analüüsi, Kaidy omab varasemat dokumendihalduse alast kogemust Politsei- ja Piirivalveametist.

Webdesktop infopäev 2017

Käesoleva aasta infopäev toimub teisipäev 16. mai Tallinnas. Täpsem info ja registreerimine tuleb järgmise infokirjaga aga palume juba reserveerida aja kl 10.00-15.00

Versiooniuuendused

Märtsis toimuvad kõikides kliendikeskkondades Webdesktop versiooniuuendused. Webware majutusteenuse kasutajatel on uuendused juba tehtud, oma serveri kasutajatel teostatakse uuendused kokkulepitud graafiku alusel aprillis-mais. Sel korral võtavad uuendused varasemast märksa rohkem aega, kuna ühtlasi toimub serverite operatsioonisüsteemide uuendamine ning andmebaasimootori uuendamine.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.2.9 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.2.9 versiooni juhendid

Klienditoe poole pöördumised

Meie konsultandid panevad südamele, et kasutajatoe poole pöördumisel lisaksite kohe võimalikult täpse kirjelduse, et saaksime viga korrata. Vajalik info on keskkond (test, tootmiskeskkond), kasutatav internetilehitseja ning selle versioon, probleemiga seotud Webdesktop objekti ID number, kasutajanimi ning probleemi avaldumise täpne kellaaeg ja kuupäev ning kõik vajalikud tegevused probleemi kordamiseks (mida valisite menüüst, kuhu klikkasite jne). Võimalikult detailne info aitab meil probleemi kiiremini leida ja lahendada ja teile sisukamalt vastata.

Ajatempliga BDOC allkirjastamine

Bdoc failid on tehniliselt kahte tüüpi, kas ajatempliga nö BDOC-TS või ajamärkega ehk BDOC-TM. Digiallkirjastamisel Webdesktopist kasutatakse Sertifitseerimiskeskuse DigiDocService teenust, kus turvakaalutlustel faile ei saadeta Sertifitseerimiskeskuse serverisse, vaid allkirjastamine toimub nö hash-koodide meetodil ja fail on alati vaid Webdesktop serveris.. Sel moel saab paraku hetkel allkirjastada vaid BDOC-TM tüüpi faile, BDOC-TS allkirjastamine eeldab faili saatmist Sertifitseerimiskeskuse serverisse, mida Webdesktop hetkel ei toeta ja küsimus on, et kas peakski toetama, kuna sellisel juhul tuleb allkirjastamata fail saata Sertifitseerimiskeskuse serverisse, seal toimub allkirjastamine ning tagasi saadetakse juba allkirjaga fail. Seega BDOC-TS failide allkirjastamine on võimalik hetkel vaid Digidoc kliendiga. Kui soovite näha, millist tüüpi BDOC failiga on tegemist, avage see Digidoc kliendis, klikake allkirja all oleval lingil "Show details" ning valige "Signature". Real "Signature format" näete kas tegemist on time-mark (TM) või time-signature (TS) tüüpi failiga.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ