Webdesktop WD infokiri nr 37
21. november 2014

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingud dokumendihalduslahenduse juurutamiseks ja tarneks SA Tallinna Teaduspark Tehnopol.

Uus konsultant

Webware tiimi lisandus konsultant Katrin Kase. Katrin on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias info- ja dokumendihalduse eriala ning omab praktilist kogemust mitmete erinevate dokumendihaldussüsteemidega.

Google kalender

Google lõpetas 17 novemberil oma kalendri liidestuskihi (API) toetamise, mis oli kasutusel Webdesktopi ja Google kalendrite omavahelisel sünkroniseerimisel. Seega ei ole meist mitteolenevatel põhjustel enam võimalik Google kalendreid Webdesktopi kaudu kasutada. Googlel on olemas uus API, kuid selle kasutamine tähendab uue Webdesktopi mooduli arendamist. Vabandame kasutajate ees!

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.0.2 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Versioon 5.0.2 väljastatakse detsembris ning paigaldatakse klientidele detsembri jooksul. Kogu versiooniinfo

Kõrgkäideldav klasterlahendus

Käivitasime sel suvel esimesed kõrgkäideldavad Webdesktopi klastrid, kus kliendi andmed on praktiliselt reaalajas dubleeritud mitmesse (tavaliselt kahte) serverisse. Lahendus tagab serveri rikke puhul andmete olemasolu dubleerivas serveris, kusjuures dubleerivat serverit saab kasutada andmete pärimiseks (näiteks raportite koostamisel, mis aitab koormust hajutada), samuti saab dubleeriva serveri käivitada rikke korral loetud minutitega põhikeskkonnana. Tulevikus plaanime klastri olemasolul Webdesktopi lugemispäringud hajutada kõigi klastris olevate serverite vahel, mis aitab ka jõudlust tõsta.

Kokkuvõttes tähendab see oluliselt väiksemat andmekao riski ning minimaalset tööseisakut, siiski ei asenda klaster varukoopiate tegemist. Soovitame klasterlahendust kõigile klientidele, kes väärtustavad oma andmeid ning katkestusteta tööd. Lahendus sobib näiteks ISKE käideldavuse klassi K3 tagamiseks.

Täpsema info saamiseks palume pöörduda meie kasutajatoe poole.

DELL serverite eripakkumine klastri käivitamiseks

Koostöös Delli serverite maaletooja Iteraction OÜ-ga koostasime Webdesktop serveri eripakkumise, mis sobib ideaalselt klastri käivitamiseks (vajalik 2 serverit) kui ka eraldiseisvaks Webdesktop serveriks. Konfiguratsioon on valitud nii, et see tagab väga suure jõudluse, piisava kõvakettamahu ning pikaaajalise toe.
Räkimudel Dell PowerEdge R420 1U:

Serveri soodushind on 3995 €+km

Antud server sobib enamikele meie klientidest, siiski võib enne ostu meiega konsulteerida. Serveri saate tellida otse Iteraction OÜ-st joosep@iteraction.ee kasutades märksõna "Webdesktop". Server(id) tarnitakse Teie poolt soovitud aadressile, neil on eelseadistatud Webdesktop keskkond juba Teie võrgu seadetega ning piisab kaablite ühendamisest, et me saaksime serveri(te)le ligipääsu ning häälestused lõpetada.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ