Webdesktop WD infokiri nr 59
30. november 2017

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingu Metropoli Ehituse OÜ'ga infohaldussüsteemi tarneks ja juurutamiseks.

Smart-ID kasutamine Webdesktopis

Smart-ID kasutamiseks tuleb sõlmida vastav leping SK ID Solutions AS-ga ja edastada meie kasutajatoele RPUIID ja teenusenime väärtus. Teenusenimi võiks soovituslikult olla sama, mida enamikes keskkondades kasutatakse mobiil-ID puhul ehk "webdesktop".

DVK ja DHX

Praegu teada oleva info põhjal saab X-tee v5 peal DVK-d kasutada kuni järgmise aasta lõpuni so kuni 31.12.2018. Peale seda lülitatakse välja nii DVK kui X-tee v5 ja edaspidi saab kasutada vaid DHX-i. Webware plaanib DHX pilootimisega alustada käesoleva aasta lõpus.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.4.0 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.4.0 versiooni juhendid

ID kaardi ja tembeldamisega seotud uudised

Firefox ja ID kaart

Eelmine nädal väljastati veebilehitseja Firefox versioon 57, millega ei pruugi enam töötada ID kaart. Kui ID kaart enam ei tööta, saab abi järgmistest juhistest https://www.id.ee/index.php?id=38178
RIA töötab välja lahendust, et Firefoxi järgmistes versioonides ID kaardi tugi jällegi automaatselt aktiveeritaks.

BDOC 1.0 tembeldamine

RIA teatas, et väljastab jaanuari lõpus TeRa uue versiooni, mis ajatembeldab ka vanad BDOC failid.

ADIT

Kuna uute sertifikaatidega ei saa luua krüpteeritud CDOC faile siis alternatiivina on DVK kasutajatel võimalik tundlikud andmed kodanikele edastada ADIT teenuse kaudu.

Webdesktop ja uued ID kaardid

Kõik Webdesktop serverid on seadistatud töötama uute ID kaardi sertifikaatidega. Kui te oma ID kaardiga Webdesktop ei pääse, veenduge esmalt, et teie veebilehitseja on õigesti seadistatud ja töötab teiste ID kaardi toega veebilehtedega.

Ületembeldatud DDOC failid

Esimestel klientidel on DDOC failid tagasi laetud ning peatselt tuleva versiooniuuenduse käigus lisandub ka ASICS failide sisu näitamise tugi.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ