Webdesktop WD infokiri nr 65
03. detsember 2018

Uus kujundus

Uue kujunduse infopäev toimub kolmapäeval 12 detsembril Tallinnas hotellis Radisson Blu Sky. Täpsem info ja registreerumine meie kodulehel.

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingu Riigikantseleiga Webdesktopi paigaldamiseks ja juurutamiseks.

Uus töötaja

Novembris asus Webdesktopi kasutajatoe tiimi tööle Tiina Kroll. Tiina omab varasemat kogemust Webdesktopi administreerimisel ja nõustamisel. Meie meeskond jätkab jõudsat kasvu ning kodulehel leiab erinevaid tööpakkumisi.

Uued töötajad ja Tallinna kontor

15 november toimus meie uue Tallinna kontori soolaleivapidu. Fotod leiate meie FB lehelt https://www.facebook.com/webdesktop.ee

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.4.7 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.4.7 versiooni juhendid

Olulised tehnoloogilised uudised

Smart-ID allkiri on nüüd tunnustatud.

Alates novembrist saab Smart-ID abil allkirjastada dokumente samal usaldatuse tasemel nagu ID-kaardi või mobiil-ID-ga. Ka Webdesktopil on Smart-ID allkirjastamise tugi olemas, mis eeldab vastavat lepingut SK-ga ning Smart-ID toe sisselülitamist Webdesktopi konfiguratsioonist.

Debian 9, PHP 7 ja PostgreSQL 9.6

Tänaseks on ca 95% klientikeskkondade operatsioonisüsteemidest uuendatud. Meie majutuskeskuses näitavad mõõtetulemused, et CPU koormus on keskmiselt ca 40% vähenenud ja rakendus ise vastavalt kiirem.

DVK-lt DHX-le üleminek

RIA on oma kodulehel avaldanud uudise (https://www.ria.ee/et/ametist/teated/dvk-asendub-dokumendivahetuskihiga.html, et aasta lõpus suletakse DVK keskserver. Tänaseks on DHX-i juurutanud väga väike osa kogu DVK kasutajaskonnast ja kuigi Webdesktopis on olemas meie enda arendatud DHX adapter ning esimesed asutused töötavad DHX keskkonnas juba mitu kuud, siis meie klientide jaoks on kõige keerulisemaks osutunud ülemineku protseduuriline pool, st uues v6 X-tee turvaserveris seadistuste tegemine ning RIHA-s andmete esitamine. Webware plaanib oma majutuses DHX-le üle minna detsembri jooksul ja järgmises infokirjas loodetavasti saame juba anda ka omapoolsed täpsemad soovitused.

Igaks juhuks kordame üle, et Webware majutusteenuse kasutajate jaoks tähendab DHX-le üleminek kuutasu tõusu, kuna v6 X-tee turvaserveri teenus on senisest X-tee v5 turvaserveri teenusest märksa kulukam. Oma serveri kasutajad peavad tagama X-tee v6 turvaserveri teenuse olemasolu. Kuna DVK-lt DHX-le üleminek ei ole tehtav pelgalt versiooniuuendusega vaid nõuab ka tehnilise spetsialisti poolset seadistamist, siis on tegemist tasulise tööga tunnitasu alusel.

Uued ID kaardid

Riigil on plaanis hakata aasta lõpus väljastama uusi ID kaarte. Kahjuks osutusid algselt tarnitud testkaardid vigaseks ning seetõttu on testimine veninud, kuid allkirjastamine ja autentimine meie testkeskkonnas juba töötab. Loodetavasti järgmiseks infokirjaks on meil täpsem ülevaade olemas, millal uue ID kaardi toega Webdesktop jõuab klientideni.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ