Webdesktop WD infokiri nr 71
14. november 2019

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingud Estonian Plywood AS-ga, Dunker Group OÜ-ga ja Eesti Teaduste Akadeemiaga infohalduse tarkvara tarneks ning juurutamiseks.

Uued töötajad

Suvel liitus Webware arendajate tiimiga Andre Aaspere.

Uue Webdesktopi info

Viimasel infopäeval tutvustasime teile uue platvormi tehnilist tausta ning näitasime võimalikku visuaali.

Meil on rõõm teatada, et püsime väljakuulutatud ajakavas, meenutuseks lisame selle ka siia:

Kus me hetkel oleme ning kuhu oleme teel. Meie tegeleme aktiivselt infopäeval näidatud staatilise prototüübi implementeerimisega. Kuna tegemist ei ole pelgalt visuaali muutusega vaid platvormi muudatusega, siis töö on väga põhjalik ja tagab WebDesktopi täiesti uuele tasemele viimise. Osaliselt on kommunikeeritud, et ka sel aastal korraldame detsembris infopäeva, seda plaani meil siiski ei ole, küll aga anname endast maksimumi, et aasta vahetuse paiku saame anda teile testimiseks demo-keskkonna, milles on prototüübis näidatud tavakasutaja osa uue lahenduse peal. Järgmist infopäeva on oodata kevadel. Seega jaanuaris kogume kokku testimisest osavõtjate kontaktid ja anname testimiseks täpsed juhised. Testimisest saadud tagasiside põhjal teeme täiendused ning sealt edasi soovime lahendust pilootida kuni kolme suurema keskkonna peal.

Selleks, et üleminek WD-lt WDX keskonnale toimuks võimalikult sujuvalt, palume kõigil kasutajatel vaadata üle ning dokumenteerida senised WD erilahendused. Kaaluge, mida vajate tulevikus ning millised erilahendused on end ammendanud. Kaardistamise tulemusena peaks olema selge, millised erilahendused:

NB! vajadusel saate kasutada kaardistamisel Webware abi.

Erilahenduste alla kuuluvad ka andmeväljadele pandud JavaScriptid. Kuna mõned erilahenduste kaardistamiseks on vaja heita pilt programmikoodile, siis võib tekkida vajadus kaasata meie tehniline tugi. WW konsultantide ja arendajate kaasamine on tasuline (hinnad leiad meie teenuste hinnakirjast).

Erilahenduste dokumentatsiooni palume koondada selleks spetsiaalselt loodud keskkonda. Ligipääsude saamiseks palume vastavasisuline soov saata support@webware.ee. Seejärel edastame teile dokumenteerimise keskkonna aadressi, teie konto andmed ning juhised dokumentatsiooni struktuuri ja dokumenteerimise kohta.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.5.5 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja juhendid administraatorile

Palkame projektijuhi/analüütiku

Webware OÜ meeskonnaga on oodatud liituma teotahteline PROJEKTIJUHT/ANALÜÜTIK, kellel on varasem kogemus Webdesktopi tarkvaraga.

Põhilised tööülessanded on:

Pakume:

Kui antud töökuulutus kõnetas just Sind , siis saada enda CV 👉 triin.versis@webware.ee

SK.EE uuendused

SK Smart-ID teenuse sertifikaat uueneb detsembris

SK teavitab, et Smart-ID teenuse sertifikaat vahetub 04. detsember. Webdesktopi kasutajaid antud muudatus ei mõjuta.

DigiDocService teenuse sulgemine

Webdesktop oli esimeste hulgas, kes võttis Mobiil-ID REST API kasutusele ning kui Webdesktop on vähemalt 2019 aasta versiooniga, siis DigiDocService sulgemine kasutajaid ei mõjuta.

2020. aasta oktoobrist lõpetab SK DigiDocService veebiteenuse pakkumise. See muudatus puudutab kõiki e-teenuseid, mis võimaldavad Mobiil-ID kasutamist või mis kasutavad ID-kaardi toimingute jaoks DigiDocService veebiteenust. Alates 2019. aasta juunist saavad kõik e-teenused liidestuda Mobiil-ID teenusega läbi uue Mobiil-ID REST API. Mobiil-ID-d kasutavad e-teenused, mis ei ole Mobiil-ID REST API-le veel üle läinud, peavad seda tegema 12 kuu jooksul. Kõik need e-teenused, mis kasutavad DigiDocService veebiteenust Mobiil-ID ja ID-kaardiga allkirjastamiseks või digiallkirjade valideerimiseks, peavad selleks edaspidi kasutama riigi või kolmandate osapoolte pakutavaid võimalusi.

Webware OÜ | Vääna 11/3-18, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ