Webdesktop WD infokiri nr 29
24. oktoober 2013

Uudised

Uus baasoperatsioonisüsteem

Mai alguses valmis operatsioonisüsteemi Debian GNU/Linux versioon number 7.0 koodnimega "Wheezy". Webware teostab kõigil hoolduslepinguga kaetud klientidel op.süsteemi tarkvara uuenduse. Uus baasoperatsioonisüsteem sisaldab olulisematest uuendustest andmebaasiserverit PostgreSQL 9.1, dokumendipaketti Libreoffice 3.5 ja rakenduskihti PHP 5.4.4, mis võimaldab tõsta platvormi kiirust

Senise Debian 6.0 "Squeeze" turvaparanduste tugi lõpeb eeldatavasti mai 2014.

Otseediteerimine ja Java uuendused

15 oktoober väljastati Java 7 update 45, mis ei aktsepteeri Webdesktopi koosseisus oleva otseediteerimise komponendi sertifikaati. Kasutajate jaoks tähendab see seda, et failide otseediteerimisel tuleb iga kord peale veebilehitseja käivitamist nõustuda Java hoiatusega. Probleemi lahendamiseks allkirjastame komponendi uue sertifikaadiga, mis on juba tellitud. Parandus jõuab oktoobri lõpus paigaldatavasse versiooniuuendusse, seniks on hoiatusest hoidumiseks ainuke võimalus Java uuenduse paigalduse edasilükkamine.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 4.5.1 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Versioon 4.5.1 väljastatakse oktoobris ning alustame uuendustega kliendikeskkondades oktoobri lõpus. Kogu versiooniinfo

Webware majutusteenus

Webware majutuskeskuses toimuvad mitmed uuendused, lisaks üleminekule uuele baasoperatsioonisüsteemile uuendame ka enamiku serverite riistvara ja lisame mälumahtu. Majutuse kliente teavitatakse hooldustöödest tavapäraselt 3 tööpäeva ette.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ