Webdesktop WD infokiri nr 15
15. september 2011

Uudised

Uued kliendid

Sõlmisime lepingu dokumendihalduse tarkvara tarneks ning juurutamiseks Kultuuriministeeriumi 28-s allasutustes.

ID kaart

ID-kaardi tehnoloogia on kiiresti arenenud ning Webdesktop käib arenguga kaasas. Septembri seisuga on toetatud järgmised võimalused:

Versiooniinfo

Viimaste versioonidega on lisandunud järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo

Infopäev

13 oktoober kl 10.00 - 14.00 toimub Tallinna Tehnikaülikoolis (auditoorium 415, 10. korpus) Webdesktop infopäev. Programmis on:

Kuna kohtade arv on piiratud, palume registreerimisega kiirustada. Täpsem info kodulehel: http://www.webware.ee/et/infopaeevale-registreerumine

Varukoopiad

Webdesktopis sisalduv info on tihti asutuse olulisemaid varasid, mille hävimise puhul tekkivat kahju on sageli raske rahas mõõta. Pahatihti juhtub, et varukoopiate peale hakatakse mõtlema alles siis, kui neid taastamiseks vaja on - ehk liiga hilja.

Webdesktopist tuleks teha varukoopiaid vähemalt üks kord ööpäevas, seejuures eraldi nii SQL andmebaasist kui failidest. Varukoopiad tuleb kopeerida teise füüsilisse serverisse või välisele kõvakettale, parimal juhul võiks see asuda teises hoones (nt kui serveriruumis peaks puhkema tulekahju?). Samuti tuleb perioodiliselt läbi viia varukoopiatelt taastamise katseid, et olla kindel koopiate kvaliteedis.

Webdesktop serveri liides sisaldab lihtsaid võimalusi varukoopiate tegemiseks ja kui leping ei sätesta teisiti, on varukoopiate hoidmine kliendi vastutusel. Palume kontrollida üle kuidas on tagatud Teie asutuse varukoopiate haldamine.


Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ