Webdesktop WD infokiri nr 57
21. september 2017

Uudised

Administraatorite koolitussari

Oktoobris toimub Tartus ja Tallinnas viiepäevane töölaua administraatorite koolitussari. Tallinna koolitused toimuvad Tallinna Majanduskoolis kl 13.00 - 16.00 kuupäevadel 2,9,16,23,30 oktoober ja Tartu omad toimuvad Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi ruumes Lossi 36 kl 10.00 - 13.00 kuupäevadel 5,12,19,26 oktoober ja 2 november. Koolitussarja maksumus ühe inimese kohta on 300 € + km. Registreerimine sales@webware.ee, lisainfo telefonil 661 3939.

Hinnakirja täpsustused

Juhime tähelepanu meie kodulehel oleva hinnakirja täpsustustele, kus hoolduslepingutes olevatele hooldushinna sees olevatele töödele rakendub tunnitasu juhul, kui töid teostatakse väljaspool tööaega, mis on tööpäevadel kl 9.00 - 17.00. Seega näiteks versiooniuuendus nädalavahetusel on tunnitasu alusel tasustatav sõltumata hoolduslepingust. Kohaletuleku tasu Eesti piires (sh Tallinnas) on 0,5 € kilomeeter + km, mis rakendub kogu marsruudile.

JPP klassifikaatori uus versioon

JPP klassifikaatorist väljastati septembris uus versioon nr 4.0. Lisatud on kaks kehtivat alust – ühistranspordiseaduse § 58 lg 7 ja advokatuuriseaduse § 45 lg 1. Webdesktopis uueneb klassifikaator tavapärase versiooniuuenduse käigus.

Uus töötaja

Augusti alguses asus meie tiimi tööle büroo assistent Katrin Aare.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.3.7 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.3.7 versiooni juhendid

ID kaardiga, digikonteineritega ja SK sertifikaatidega seotud uudised

Hiljuti meedias avaldatud ID-kaardi teoreetilise turvanõrkuse valguses soovitame siiski jätkuvalt ID-kaarti edasi kasutada kuid võimalusel võtta paralleelselt kasutusele ka mobiil-ID. Tungivalt soovitame sulgeda parooliga ligipääsud väljastpoolt asutuste sisevõrke.

Sertifitseerimiskeskus andis teada, et lõpetab veebisertifikaatide väljastamise alates september 2017, kuid juba väljastatud sertifikaadid kehtivad edasi. Mitmed meie kliendid kasutavad Sertifitseerimiskeskuse veebisertifikaate, see tähendab, et pikendamisel tuleb valida uus teenusepakkuja.

Ühtlasi on Sertifitseerimiskeskus andnud teada mitmetele meie klientidele, kes kasutavad serveripõhist digiallkirjastamist, et nad sulgevad antud teenuse raames ajatempli päringu, kui seda ei ole eraldi tellitud. Anname teada, et Webdesktop tööd ajatempli teenuse sulgemine ei mõjuta ning Webdesktopi pärast ei ole seda hetkel vaja eraldi tellida, kuna ASIC-E formaadis faile ei saagi hetkel serveripõhiselt allkirjastada.

Tembeldatud ddoc failid

Webware on tembeldanud kõik majutusteenuse kasutajate vanad ddoc failid, samuti on mitmed kliendid tembeldanud oma serverites olevad failid. Failide tagasilaadimine Webdestopi toimub peale seda, kui oleme lahendanud ASICS formaadis failide sisu kuvamise Webdesktopis, eeldatavalt alustame tagasilaadimistega oktoobris. Ühtlasi teatas RIA, et tasuta tembeldamine on pikendatud aasta lõpuni. RIA on lubanud ka lähiajal väljastada TERA uue versiooni, mis toetab ka vanade BDOC failide tembeldamist. Tehtud tööde osas esitatakse arved peale failide tagasilaadimist.

Oma serveri kasutajad, kes ei ole tembeldamisega tegelenud, peaksid kindlasti need tööd planeerima käesolevasse aastasse.

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ