Webdesktop WD infokiri nr 70
30. september 2019

Uudised

MS Office konverteerija

On valminud MS Officel baseeruv failide konverteerija doc, docx, rtf formaatidest pdf-A ja pdf formaatidesse. Konverteerija rakendub nupu "Muuda PDF-ks" kasutamisel, trükimallidega see hetkel seotud ei ole. Oleme uut PDF konverteerijat pilootinud ca 4 kuud ja kasutajad on väga rahul - pdf failide tulemused on praktiliselt identsed algsete Wordi failidega.

Senini oli kasutusel LibreOfficel baseeruv konverteerija, mis teatud juhtudel võis väljundfailides vorminduse natuke ära muuta, lisaks ei toeta LibreOffice konverter hetkel pdf-A-d ehk arhiivipüsivat pdf-i. Konverteerija on oluline just doc/docx failide viimiseks arhiivipüsivale pdf(a) vormingule, mis tagab nende väga pikaajalise kasutatavuse (ja on arhiivi nõue/soovitus).

Webware majutuses on tasuta MS Office konverteerija testperioodi kuni detsembri alguseni. Peale testperioodi saab MS Office konverteerija kasutamine olema kuutasuga teenus, kuna erinevalt LibreOfficest (mis jääb alles) on MS Office kasutamiseks vaja osta eraldi op.süsteemi ja rakenduse litsentsid, samuti täiendav riistvara. Konverteerija proovimiseks palume võtta ühendust meie kasutajatoega.

Majutuse uuendused

Suvel toimus mitmeid töid meie serverikeskuses ja lisandus uusi servereid. Ühe suurima muudatusena võib välja tuua, et andmebaasid on nüüd SSD ketastel ja mõõtmiste järgi on uuendusest tulenev jõudluse kasv ca 30%, samuti tuleme lähiajal välja mitme majutuse lisateenusega, vt. ka antud infokirja lõppu.

Uuest aastast tõuseb tunnihind

Praegune tunnihind 60 € / tund on kehtinud alates 2015 a algusest ehk juba 5 aastat. Kahjuks oleme elukalliduse tõusu tõttu sunnitud uuest aastast tunnihind tõstma 65 € / tund.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.5.5 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.5.5 versiooni juhendid

Testkeskkonnad eraldi

Paigaldasime meie majutuses suvel täiesti uue serveri testkeskkondade jaoks. Ikka selleks, et testimine võimalikult vähe tootmiskeskkondi segaks. Testkeskkonna pidamine on küll kulu ja kui varasemalt on lihtsamaid arendusi tehtud otse tootmiskeskkonnas, siis tulevikus me enam tootmises ka lihtsamaid testimisi ja arendusi läbi ei vii. Samuti saab olema test- ja/või arenduskeskkonna loomise tingimuseks, et tootmiskeskkonnas on seadistatud andmete hägustamine ning klooni tegemisel alati ka kõik andmed hägustatakse. Selle nõude mõte on tagada teie andmete parem kaitstus võimalike seadistus- või programmeerimisvigade eest.

Hägustamise seadistamine tuleb teha iga andmetüübi iga metavälja juures, seega soovitame selle tööga hakata juba tegelema.

Avalik liides eraldi

Webdesktopil on juba palju aastaid olnud võimalus avalik liides käivitada eraldi serveris. See annab väga palju juurde nii turvalisuses kui töökindluses. Näiteks avalikku serverisse sissemurdmise korral on seal ainult avalikud andmed ja kahju on minimaalne. Tootmiskeskkond võib samal ajal asuda turvaliselt sisevõrgus ning selle ligipääs olla piiratud nt VPN-ga või kindlatelt IP aadressitelt. Samuti teenustõkestusrünnete korral avalikule serverile rakenduv ülekoormus ei mõjuta tootmiskkeskonna tööd.

Nüüd on ka meie majutuses võimalik avalik liides koos andmetega eraldi serverisse peegeldada ning oma tootmiskeskkonnale ligipääse piirata näiteks ainult kontoritest. Teenuse hind sõltub avaliku liidese andmemahust, pakkumise saamiseks palume pöörduda meie müügiosakonna poole sales@webware.ee

Webware OÜ | Vääna 11/3-18, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ