Webdesktop WD infokiri nr 77
30 september 2020

Uudised

Uued töötajad

Septembri alguses liitusid meie tiimiga Mari Hõbemäe ja Evi Hõbemäe, kes mõlemad on pikaaegse Webdesktopi kasutamise ja administreerimise kogemusega.

Versiooniinfo

Versiooniinfos töödejuhtimise koodid

Alates käesolevast versioonist toome versiooniinfos välja meie töödejuhtimissüsteemi tööde koodid. Sel moel saate infokirjas kirjeldatud arendused kokku viia muudatuste logiga ning klienditoe poole pöördudes näiteks lisainfo küsimiseks viidata töö koodile, mille järgi me saame kiiremini vastused leida.

Arendusversiooni 5.5.16 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja juhendid administraatorile

Tehnoloogia

Webware majutusteenuse kolimine

Juulis toimus Webware majutusteenuse kolimine, kus seni Telia Sõle tänaval asunud andmekeskusest koliti serverid Sõpruse andmekeskusesse. Ühest küljest tingis kolimise asjaolu, et Sõle andmekeskus läheb renoveerimisele, teisest küljest Sõpruse andmekeskus on Telia kõige moodsam andmekeskus, mille planeerimisel lähtuti Uptime Institute Tier 3 standardist ja parimatest praktikatest. Kõikidel Telia andmekeskustel on nii kvaliteedi (ISO 9001), keskkonna (ISO 14001), energia (ISO 50001) kui ka infoturbe (ISO 27001) sertifikaadid. Alates 2016. aastast kasutab Telia ainult rohelist energiat ehk energiat, mis on toodetud loodust säästvalt ja vastutustundlikult. Lisaks kasutab Telia juba aastaid ka oma serveriparkidest tekkivat soojust. Selle asemel, et kulutada täiendavalt energiat andmekeskuse jahutamisele, kasutatakse tekkivat soojust Telia Sõle ja Sõpruse puiestee kontorihoonete ja veel mitme kõrval asuva hoone kütmiseks.

Kolimise käigus uuendasime serverite operatsioonisüsteeme ja lisasime kõvakettaid. Lisaks paigaldasime dubleeritud riistvaraga Fortigate tulemüüri. Jätkuvalt paikneb eraldi andmekeskuses varundusserver, st varukoopiad tehakse teise füüsilisse asukohta.

Suurte failide serveripõhine allkirjastamine

Oleme suuremahuliste failide serveripõhisel allkirjastamisel avastanud vea RIA hallatavas digidoc4j teegis, kus kasutatakse ebamõistlikult palju mälumahtu. Testide käigus on selgunud, et vanema versiooni teegiga kasutab digidoc4j ca 3-4x rohkem mälu, kui konteineris asuvate failide maht kokku ja uuemas versioonis isegi veelgi rohkem. NB! Just nimelt konteineri sees olevate failide mahu järgi peab arvestama, konteiner ise on kompresseeritud. Seetõttu kellel on suurte failide allkirjastamisega probleeme, tuleks lisada serverile mälu ning lubada Java protsessil rohkem mälu kasutada. Vaikimisi on Webdesktop seadistatud kasutama 512MB, mis võimaldab allkirjastada konteinereid, millistes olevate failide maht on ~100 MB. RIA-t on teegis olevatest probleemidest teavitatud, kuid hetkel on teadmata võimalik lahenduse aeg.

Webware OÜ | Vääna 11/3-18, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ