Webdesktop WD infokiri nr 61
22. veebruar 2018

Uudised

Infopäev

Selle aasta infopäev toimub neljapäeval, 10. mail Tallinnas kell 10.00 - 15.00. Tutvustame ka uut kujundust. Täpsem info päevakava ning registreerumise kohta juba järgmistes infokirjades.

Pakume tööd

Pakume tööd kasutajatoe konsultandile ja tehnilise toe spetsialistile Tallinnas ja/või Tartus. Täpsem info meie kodulehel https://www.webware.ee/et/toopakkumised

JPP klassifikaatori vers 5.0

MKM väljastas JPP klassifikaatori versioon 5.0, mis on ka juba kõigis keskkondades aktiveeritud. Lisatud on kaks kehtivat alust – korruptsioonivastase seaduse (KVS) § 6 lg 2 ja riigihangete seaduse (RHR) § 110 lg 5. Kehtetuks on tunnistatud alus RHR § 43 lg 4.

Uued töötajad

Meie Tartu tiimiga liitus kaks uut arendajat Tenzin Passang ja Tsering Dhargyal, kes tegelevad Webdesktopi uue kujundusega.

Versiooniinfo

Arendusversiooni 5.4.2 lisandusid viimati järgmised võimalused:

Kogu versiooniinfo ja 5.4.0 versiooni juhendid

Olulised tehnoloogilised uudised

Kordame üle, et uus otseediteerimise lahendus töötab AINULT ametlike st ostetud veebi turvasertifikaatidega. Juhul, kui teil juba ei ole, siis meelepärase sertifikaadi saab osta näiteks siit: https://www.zone.ee/et/turvalisus/ssl-sertifikaat/. Jaanuari jooksul viidi kõik kliendid üle Webdesktop uusimale versioonile, kus on kasutusel uus otsemuutmise moodul. Antud sertifikaadinõue tuleb veebilehitsejate arengust, kuid paraku tähendab ka mõningast kulude kasvu (odavaimad sertifikaadid on alates 15 € / aasta + km). Sertifikaadi soetamiseks vajaliku CSR faili saab meie kasutajatoelt.

Seonduvalt eelmise punktiga plaanime 2018 aasta jooksul kõik Webdesktop keskkonnad viia üle ainult turvatud ühendust (HTTPS) põhiseks, s.h. ka avalikud liidesed. Ainult HTTPS ühenduste kasutamine on turvalisuse huvides. Seega palume kõigil aegsasti soetada vajalikud sertifikaadid.

Turvalisusega seonduvalt tuletame meelde, et kõik kes kasutavad avalikustamist võiksid planeerida eraldi avaliku serveri käikuvõtmist, millisesse sünkroniseeritakse sisemisest võrgust ainult avalikud andmed.

Webware andmekeskusesse lisandus uus HPE MSA2040 kettakast kiirete 15k rpm kõvaketastega, ühtlasi tehti jaanuaris mitmeid hooldustöid misläbi Webware majutuses paiknevad keskkonnad töötavad senisest veelgi kiiremini.

Soovime kõigile head Eesti Vabariigi 100-ndat aastapäeva!

Webware OÜ | Vääna 7, Tallinn. Telefon: +372 66 13 900 Webware OÜ